Nutričná podpora v jednotlivých fázach liečby rakoviny

rakovinove-ochorenie-a-stravovanieUžívanie výživ – iným slovom nutričná podpora – prispieva k účinnosti liečby rakoviny, pomáha pri rekonvalescencii a prispieva k zlepšeniu kvality života.

 

Nutričná podpora v jednotlivých fázach liečby rakoviny

Prípravky, ktoré sú predpísané v rámci nutričnej podpory, môžu pomôcť úspešnosti liečby rakoviny v ktorejkoľvek fáze terapie. Vždy sa riaďte pokynmi Vášho lekára!

Pri stanovení diagnózy – k príprave na protinádorovú terapiu
Enterálna výživa zabezpečuje potrebnú energiu vďaka svojmu vysokému energetickému a proteínovému obsahu. Pri príprave na protinádorovú terapiu predstavuje vhodný príjem živín.

Počas terapie – za účelom predísť nebezpečnej strate hmotnosti
Široký výber príchutí prípravkov enterálnej výživy môže predstavovať riešenie zníženej chuti do jedla spôsobenej zmeneným vnímaním chutí, zmeneným čuchom, atď., pretože každý si istotne nájde tú chuťovú variáciu, ktorá mu vyhovuje najviac. Enterálna výživa pomáha predchádzať strate hmotnosti prostredníctvom vhodného príjmu živín, čím je možné predísť chudnutiu nebezpečných rozmerov.

Počas dodatočnej liečby – v záujme zachovania kondície
Prípravky enterálnej výživy sú dostupné v širokej škále príchutí, z tohto dôvodu je možné ich užívať aj dlhodobo bez toho, aby sa stali jednotvárnymi. Okrem toho je možné ich vynikajúco zaradiť do každodenného života a jedálnička, je možné ich kombinovať aj s tradičnými jedlami.