nutricna-terapia-pri-liecbe-rakoviny

V prípade predpísania nutričnej podpory môže enterálnej výživa, ktorú Vám predpíše lekár, zlepšiť nutričný stav onkologického pacienta, čím môže prispieť k lepšiemu zvládnutiu liečby rakoviny rakoviny. Avšak želaný úspech je možné dosiahnuť len liečbou, ktorá trvá dostatočne dlho!

 

Výživový doplnok alebo potravina na osobitné lekárske účely?

Napriek tomu, že výživové doplnky, ako aj potraviny na osobitné lekárske účely sa považujú za potraviny, vo výžive predsa len plnia pomerne rozdielnu úlohu.

Viac informácií

Úloha potravín na osobitné lekárske účely

Potravina na osobitné lekárske účely, ktoru predpísal lekár, je prípravok, ktorý prostredníctvom zvýšeného obsahu energie, vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov zabezpečuje počas onkologického ochorenia denný príjem živín a vyváženú stravu.

Viac informácií

Ako môže enterálna výživa napomôcť úspešnej liečbe rakoviny?

Klinické štúdie dokázali, že nutričná podpora môže prispieť k úspešnosti liečby rakoviny, protinádorovej terapie. Avšak želaný úspech je možné dosiahnuť len terapiou, ktorá trvá dostatočne dlho!

Viac informácií

Nutričná podpora v jednotlivých fázach liečby rakoviny

Užívanie výživ – iným slovom nutričná terapia – prispieva k účinnosti liečby rakoviny, pomáha pri rekonvalescencii a prispieva k zlepšeniu kvality života.

Viac informácií